Студентів після 30 років хочуть мобілізовувати. Ініціативи депутатів

Фото: glavcom

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт  №9673, який передбачає внесення змін до закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо скасування відстрочки для деяких студентів. Він передбачає, що мобілізації підлягатимуть студенти після 30 років, які здобувають чи підвищують рівень освіти.

Що це означає – в ефірі програми «Головне за день на «Першому Західному» розповів юрист Геннадій Дубов.

«Мова йде про те, що людям, ким понад 30 років, відстрочка скасовується. По суті вона залишається для тих, хто критичного віку не досяг і здобувають освіту в послідовному стилі від бакалавра до магістра, або в аспірантурі – до доктора філософії. Тим, кому за 30 і хто перебуває в навчальних закладах, здобуваючи другу, третю вищу освіту, або який навчається в аспірантурі, відстрочка від мобілізації скасовується і вони підлягатимуть мобілізації на загальних підставах», – розповідає юрист.

Він наголошує, що це поки законопроєкт і є інформація про можливі зміни на рівні другого читання. Наразі тривають дискусії на рівні науковців, освітян та профільного комітету.

Обмеження через мобілізацію стосуватимуться і військовозобов’язаних жінок.

«З 1 жовтня в нас буде ситуація по жінках, які мають медичну освіту чи інших військовооблікових спеціальностей. Це відкладена історія ще з 2021 року. Там також були дебати ще навіть до повномасштабного вторгнення з приводу того, що чинними змінами до законодавства зобов’язували жінок низки професій, які встановлювались на підставі наказу Міноборони ставати на військовий облік. У сьогоднішньому випадку, правила одні, як для чоловіків, так і для жінок. Наголошу, що в нас заборонений виїзд не чоловікам, а військовозобов’язаним», – зазначає юрист.

Нагадаємо, минулого року Верховна Рада ухвалила зміни до закону про мобілізаційну підготовку й мобілізацію, відповідно до якого жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають обов’язковому військовому обліку. Відтак, з 1 жовтня жінки, які мають медичну або фармацевтичну освіту, мають обов’язково стати на військовий облік.

оренда квартири Львів

Новини