Цьогоріч планується виробити та закупити до 200 тисяч дронів для ЗСУ – Держспецзв’язку

Фото: Михайло Федоров, Телеграм

Протягом року планується виробити та закупити 200 тисяч дронів для потреб Збройних сил.

Про це поінформував голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Юрій Щиголь в ефірі загальнонаціонального марафону «Єдині новини», передає Укрінформ.

«На сьогодні законтрактовано вже понад 22 тис. дронів, близько 15 тис. – передали в ЗСУ. Загалом із 40 млрд грн, виділених урядом, на них вже витратили 25 млрд грн. І вже найближчими днями будуть контракти на великі партії FPV-дронів, які почали виробляти масово. Якщо раніше їх виготовляли до 1 000 на місяць, то сьогодні ця цифра складе близько 10-15 тис. дронів на місяць», – сказав він.

Він зауважив, що за добу українські Сили безпеки та оборони втрачають в середньому 40-45 дронів – і «найпростіших «Мавіків», і професійних дронів українського та іноземного виробництва».

Водночас Щиголь сказав, що під час створення проєкту «Армія дронів» планувалося виробити чи закупити 200 тис. дронів за цей рік.

«Ми в цілому і йдемо за нашим планом: близько 180-200 тис. дронів точно буде за цей рік», – зазначив голова Держспецзв’язку.

Як повідомлялося, «Армія дронів» – проєкт, започаткований Генеральним штабом ЗСУ та Мінцифри. Це комплексна програма, в межах якої запланована системна закупівля дронів, їх ремонт, а також курси навчання відповідних фахівців. Програма стартувала 1 липня.

оренда квартири Львів

Новини