У Конгресі США закликали відправити Україні хоч один танк Abrams, щоб підштовхнути Німеччину

Фото: Defense Express

Сполучені Штати повинні відправити хоча б один з танків M1 Abrams в Україну, щоб підштовхнути Німеччину до надання власних танків для допомоги Києву у боротьбі з російським вторгненням.

Про це заявив голова Комітету у закордонних справах Палати представників Конгресу США республіканець Майкл Маккол в інтерв’ю ABC News, пише «Європейська правда».

«Якби ми оголосили, що збираємося надати танки «Abrams», хоча б один… я чув, що Німеччина чекає, поки ми візьмемо на себе ініціативу. Тоді б вони поставили танки Leopard. І пам’ятайте, є близько 10 країн, які мають танки Leopard, але їм потрібна згода Німеччини», – сказав Маккол.

Відповідаючи на запитання, чи достатньо одного танка «Abrams» для надання німецьких танків Україні, Маккол сказав: «Якщо ми скажемо, що збираємося надати танки «Abrams», я думаю, що цього буде достатньо, щоб Німеччина випустила на волю своїх «Леопардів», – додав він.

«Буде зимовий наступ росіян. Їм потрібні ці танки на східному фланзі на Донбасі. Їм також потрібні ПТРК, артилерія більшої дальності, щоб вдарити по Криму, де знаходяться іранські безпілотники», – сказав він.

Раніше конгресмени-республіканці Майкл Маккол і Майк Роджерс опублікували власну заяву на підтримку посилення нагляду за допомогою США Україні.

Нагадаємо, за даними німецьких ЗМІ, міністерство оборони Німеччини ще з літа 2022 року мало список танків Leopard, на підставі якого можна було б визначити машини, які потенційно можна передати Україні.

Новини