У Львові відкрили вулицю названу в честь Союзу Українок

Фото: ЛОР

У неділю, 14 травня, у День Матері у Львові урочисто відкрили вулицю Союзу Українок. Раніше вона носила ім’я російського математика Миколи Лобачевського.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської обласної ради.

Рішення про перейменування вулиці на честь найбільшої жіночої організації в Україні депутати Львівської міської ради прийняли у вересні минулого року. 

«Союз Українок – це настільки потужна організація, що свого часу радянська влада забороняла її діяльність, бо боялась її . Але ця організація відроджувалася і зараз знову квітне. Бажаю вам розвиватися далі, квітнути і давати плоти, нові проєкти і нові ініціативи. Обласна рада буде поруч, бо ви – це збереження ідентичності українського народу, виховання молоді та наших дітей», – зазначила під час відкриття вулиці голова комісії з питань євроінтеграції, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Львівської обласної ради Наталія Галецька.

Водночас у Львівському палаці мистецтв відбувся святковий захід, присвячений Дню матері. Його організував Союз Українок – ініціатор відновлення цього свята в Україні. Завершився захід святковим концертом за участі дитячих колективів та дефіле вишиванок у Львівському палаці мистецтв.

«Союз українок» — добровільна всеукраїнська жіноча громадсько-просвітницька організація. Утворена у Львові на початку XX століття. Восени 1939 року «Союз українок» було ліквідовано радянською владою. Відновлена у 1989 році спочатку у Львові, а після проголошення Незалежності України – у Києві.

оренда квартири Львів

Новини