У Польщі ще не знають, звідки була запущена ракета, яка впала у Пшеводуві

Фото: Еспресо

Слідство у справі вибуху ракети у Пшеводуві має записи з камер прикордонників, але вони не показують зі 100% упевненістю, звідки була випущена ракета.

Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький після зустрічі з прем’єром Фінляндії Санною Марін, пише Польське радіо.

Під час прес-конференції в Гельсінкі очільника польського уряду запитали про результати розслідування вибуху ракети в Пшеводуві, внаслідок якого загинули двоє людей. Журналіст запитав, серед іншого, чи визнає українська сторона, що це їхня ракета.

«Ми цього ще не знаємо. Нехай над цим працюють фахівці, слідчі. Ми запросили до розслідування експертів із української сторони, а також міжнародних, із НАТО, американських», – відповів прем’єр-міністр.

Він повідомив, що у слідства є «докази із камер прикордонників, але вони не показують зі стовідсотковою достовірністю, звідки була випущена ракета». «Треба продовжувати збирати докази, розслідування займе деякий час», – додав він.

Матеуш Моравєцький запевнив, що Польща хоче зберегти повну прозорість розслідування. «Особливо ми хочемо, щоби наші українські друзі та партнери були впевнені в тому, що результат розслідування буде доведеним. Тому ми запросили їх до розслідування», – сказав він.

Вибух у Пшеводуві стався у вівторок, 15 листопада, коли російські війська завдали масштабного ракетного удару по Україні. За даними польської влади, ракета впала на територію зерносушильного заводу неподалік від кордону з Україною; стався вибух, внаслідок якого загинуло двоє поляків.

Новини