Україна ще не виконала всі умови для вступу в ЄС, – Іванна Климпуш-Цинцадзе

Фото:rada.gov.ua

В Верховній Раді проаналізували роботу уряду щодо підготовки України до вступу в ЄС. Деякі вимоги Європейської співдружності ми ще не виконали.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповіла Голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Наш Комітет провів засідання на початку цього тижня, де ми заслуховували урядовців з приводу того, як вони виконують свою частину роботи по 7-ми умовах, які були надані як країні-кандадату. Можу сказати, що по великій частині цих умов йде рух, але сказати, що ми готові до оцінювання, на жаль, поки не можу», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Хоча, народні депутати просять, щоб навесні наступного року Європейська комісія провела попереднє оцінювання. Це могло б дати, на її думку, можливість виправити помилки, які, можливо, є зроблені.

Депутатка також згадала про 19 мільйонів євро виділених ЄС на побудову житла для внутрішньо переміщених на Львівщині.

«Це невеликі гроші від тієї усієї допомоги, що ми отримуємо. І мені боляче, що нам доводиться просити кошти  на те, щоб будувати житло для людей, які втратили домівки. Це добре, що така допомога є. Я сподіваюсь, що у Львові також буде застосований такий ретельний контроль за використанням цих коштів для того, щоб ми могли розраховувати на більші кошти для відновлення країни після завершення війни», – зауважила народна депутатка.

Раніше в ЄС погодили пакет фінансової допомоги Україні у розмірі 18 млрд євро на наступний рік. На думку Климпуш-Цинцадзе, це навіть несподівано, зважаючи на «зухвалу поведінку Угорщини, яка намагалась заблокувати це рішення».

Новини