Україні треба впроваджувати енергосховища – експерт з енергетичних питань

Фото: slovoidilo

Україна імпортувала електроенергію зі Словаччини в тестовому режимі. Потужність становила 1 МВт. Чи допоможе це стабілізувати українську енергосистему у випадку нових ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі  України –  в ефірі «Першого Західного»  розповів президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар.

За його словами, операції імпорту-експорту електроенергії не є новими для України. Просто раніше вони робились через Бурштинський енергоострів. А після долучення України до європейської енергосистеми, ми отримали більше технічних можливостей. Україна вже секторально інтегрувалась в європейську енергосистему.

«Однак потрібно брати до уваги і ту ситуацію, що становище на європейському і, зокрема, центральноєвропейському сегменті електроенергетичного ринку, теж доволі мінливе.  Наприклад, зараз у них надлишок електроенергії, ми можемо його взяти за більш-менш нормальною ціною. Яка буде ситуація пізніше – складно сказати», – говорить експерт.

На його думку, Україна буде орієнтуватись і по ціновій кон’юктурі на європейському ринку і за потребами, які в нас будуть виникати. Не випадково «Укренерго» зробило всі ці приготування, щоб ми могли скористатись нагодою, у випадку виникнення критичних дефіцитів.  

За словами Михайла Гончара, головними партнерами України з імпортно-експортних операцій  є Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія. Але в зимовий період проблеми можуть бути в кожній з цих країн, що залежатиме від погодних умов.

Тому, на його думку, Україні треба розвивати свою новітню атомну енергетику і впроваджувати в енергосистему  енергосховища.

«Образно кажучи, це такі велетенські Power Bank, якими ми користуємося для зарядки мобільних телефонів. Це для того, щоб надлишок електроенергії зберігати, а у випадку виникнення якогось провалу в енергосистемі, потім все це запускати. Питання не в тому, що в нас бракує потужностей. Нам бракує маневрових потужностей і це тоді впливає на роботу базової атомної генерації», – пояснює Михайло Гончар.

Новини