В Гаазі визнали, що російсько-українська війна триває з 2014 року, – політолог

Фото: ЕРА

Гаазький  суд, що розглядав справу про збиття авіалайнера MH17, визнав Ігоря Гіркіна (Стрєлкова ) та його соратників винними у катастрофі. Також судді ухвалили рішення про те, що так звана «ДНР» була контрольованою з боку РФ з травня 2014 року. Цей факт стане ключовим для майбутнього російсько-української війни і трибуналу над агресорами.

Про це в ефірі «Першого Західного» заявив політолог Валерій Димов.

«Це означає, що те, що бентежило Захід, і вони не могли називати речі своїми іменами, бо були не готові, стало очевидним. Сьогодні судді довели, що це не якийсь там внутрішній конфлікт, громадянська війна, як говорить російський наратив, а те, що з 2014 року триває агресія. Це міжнародний конфлікт, між Україною і Росією.  Тобто, Гаазький суд оформив у своїх вироках те, що нам і так було зрозумілим», – говорить політолог.

Він вважає, що таке рішення суду стало наслідком боротьби і перемог ЗСУ. Якщо раніше на Заході «хотіли зберегти лице Путіну», то сьогодні ставлення Європи і світу до Росії – інше.  І рішення в Гаазі, на його думку, цьому підтвердження.

Валерій Димов також вірить, що покарання до винних таки прийде, вже після української Перемоги. Так, як було з Нюрнберзьким процесом, який відбувся вже після поразки фашистської Німеччини.

«Це буде наслідком цієї агресії, яку росіяни розпочали задовго до широкомасштабного вторгнення. Всі трибунали над тими, хто вчинив військові злочини, всі міжнародні суди, всі політико-правові документи складаються після того, як хтось виграє війну. В цьому випадку, це буде Україна», – впевнений Валерій Димов.

Новини