В РФ розпочався новий набір контрактників, мета – 400 тисяч осіб – ЗМІ

Фото: Радіо Свобода

З 1 квітня в Росії розпочнеться новий набір контрактників до армії, для цього міністерство оборони розіслало в регіони рознарядки із зазначенням кількості людей, з якими мають бути підписані відповідні документи.

Одразу кілька регіональних ЗМІ публікують загальну цифру контрактників, якими за планами Міноборони необхідно поповнити війська – 400 тисяч, пише російська служба Радіо Свободи.

Стверджується, що основна частина роботи ляже на співробітників військових комісаріатів, а відповідатимуть за виконання плану губернатори. Зокрема, у Челябінській та Свердловській областях на професійну службу мають надійти по 10 тисяч осіб, у Пермському краї – 9 тисяч.

Повідомляється також, що у вівторок мешканцям Воронезької області знову почали вручати повістки у військкомати – як це було у вересні минулого року після оголошеної Путіним так званої «часткової мобілізації». Влада регіону стверджує, що це робиться «виключно для актуалізації даних військового обліку».

Видання «Верстка» пише, що військкомати намагаються компенсувати втрати російської армії у дефіцитних військових спеціальностях, зараз це водії бронемашин та артилеристи. У свою чергу, прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков відкинув, як і раніше, плани щодо проведення другої хвилі мобілізації. «У Кремлі немає таких обговорень», – заявив Пєсков.

Чутки про початок другої хвилі мобілізації в Росії через брак живої сили для продовження повномасштабної війни в Україні періодично з’являються в ЗМІ з кінця минулого року. Про проведення подібних заходів попереджали, зокрема, розвідки кількох західних країн та влада України. У Кремлі заперечували та заперечують ці плани.

За офіційними даними, з вересня минулого року в рамках «часткової мобілізації» на військову службу призвали понад 330 тисяч росіян, які перебувають у запасі. Наприкінці жовтня міністр оборони Росії Сергій Шойгу прозвітував про завершення мобілізації. Після цього Путін також оголосив про закінчення призову, проте не підписав відповідного указу. Таким чином, офіційно мобілізація в Росії продовжує діяти.

У січні міністр оборони Росії Сергій Шойгу оголосив про завдання збільшити чисельність російських військ до півтора мільйона людей протягом трьох років. Передбачається, що майже половина з них будуть контрактниками. Водночас напередодні до Держдуми було внесено законопроєкт про підвищення граничного віку служби до призовної армії з 27 до 30 років.

Новини