Втрати українського бізнесу через блокування кордону становлять більше 400 млн євро – Денис Марчук

Фото: agro-business.com.ua

Зерно як зброя. Росія робить все, щоб позбавити Україну можливості вирощувати і продавати збіжжя та інші агропродукти. Послабити продовольчу безпеку країни є одним із завдань російського режиму.

Про те, чи є загроза для продовольчого безпеки України, в програмі «АНТИтокШОУ» на «Першому Західному» розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

«Якщо у 2021 році був один період засівання землі, то в 2022 році він скоротився на 1 млн га. Це пов’язано не лише з окупацією чи замінованими територіями. Свідомо товаровиробники або через банкрутство, або через відсутність обігових коштів, не засіювали території. Така ситуація відбулась під час посівів озимих культур у 2023 році. В нас пшениці засіяли в два рази менше, аніж в довоєнний період. Якщо в 2021 році сіяли 7,8 млн га, то зараз засіяли трохи більше 4 млн га. Тенденції – не найкращі», – говорить Денис Марчук.

Скриншот з програми «Першого  Західного» 

Водночас він зазначає, що для продовольчої безпеки України такі показники не несуть загрозу. Значно більша проблема – це брак експорту агропродукції, а відтак, нестача коштів в агропідприємств. Через заблоковані морські та повітряні шляхи залишається транспортування  суходолом, однак, і тут через блокування перевізників сусідніх країн виникає обмеження.

«Пік активності вивезення зернової групи автомобілями до портової інфраструктури Європи – це листопад-грудень. Плюс, це пік підписування нових контрактів. Окрім простою і втрат, які несуть в цей час українські і виробники, і переробники, ми будемо також платити штрафи за невчасно доставлену продукцію. Це дуже великий негатив. Більше того, за даними Федерації роботодавців України, загальні втрати через блокування кордону, йдеться не тільки про аграрну продукцію, але й просто неможливість здійснювати рух техніки за кордон, становлять більше 400 млн євро», – заявляє аграрій.

оренда квартири Львів

Новини