Якщо Байден буде змагатись з Трампом, то в нього є шанси – Стівен Пайфер

Фото: ТСН

Від результату президентських виборів у США залежатиме рівень підтримки України у війні з РФ. Якщо пройде знову Джо Байден, то він і надалі буде підтримувати Україну. А от як поведе себе кандидат від республіканців – невідомо, особливо, якщо зважити, що зараз республіканці швидше заважають наданню допомоги Україні.

Таку думку в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» висловив колишній посол США в Україні Стівен Пайфер.

«Результати виборів 2024 року будуть залежати від внутрішніх проблем. Зокрема, економічних. Щодо зовнішньополітичних, думаю, буде дві важливі проблеми: Китай та війна Росії проти України. На сьогодні Байден займає позицію, яка відображає підтримку України з боку американського народу. Більшість соціологічних опитувань показують, що більшість американців підтримують надання допомоги України. І це відповідає позиції Байдена», – говорить Стівен Пайфер.

На його думку, Байден має великі шанси бути обраним знову, якщо його опонентом буде Дональд Трамп.  І так виглядає, що республіканці оберуть його своїм кандидатом.  Водночас експосол наголошує, що ще півтора роки до виборів і ще багато що може змінитись.

Але очевидним є те, що Трамп не налаштований підтримувати  Україну. Його заяви щодо України і Росії є не зовсім зрозумілі Пайферу.

«Я лише знаю, що коли він був президентом Сполучених Штатів, він не хотів критикувати Росію ще відтоді. І я думаю, що однією із визначних подій, яка відбулась за президентства Трампа, була його спроба втягнути президента України в політику США. І це якраз було причиною для першої спроби його імпічменту. Соціологічні опитування показують, що зараз більше демократи, а не республіканці підтримують надання допомоги Україні. І це сюрприз для мене, бо Республіканська партія завжди була потужною щодо питань національної безпеки», – каже він.

оренда квартири Львів

Новини