Японія шукає обхідні шлях, щоб надати Україні артилерійські снаряди – WSJ

Фото: WSJ

Японія веде переговори про постачання артилерійських снарядів до США для збільшення запасів для України, таким чином Токіо шукає обхідні шляхи, щоб допомогти Києву в контрнаступі, незважаючи на обмеження на експорт зброї.

Про це пише The Wall Street Journal, повідомляє Українська правда.

Пошук артилерійських снарядів для України посилився через контрнаступ.

Від початку лютого 2022 року США відправили в Україну понад 2 мільйони 155-міліметрових артилерійських снарядів, і Вашингтон тисне на своїх союзників, щоб вони також надали свої поставки.

США використали свої запаси і шукають способи підтримати Україну без шкоди для власної військової готовності.

«Люди, знайомі з ходом переговорів, кажуть, що Японія розглядає можливість постачання 155-мм артилерійських снарядів до США в рамках угоди 2016 року, яка дозволяє двом країнам обмінюватися боєприпасами в рамках їхнього давнього безпекового альянсу.

За словами цих людей, снаряди допоможуть поповнити запаси США, які підтримують військові зусилля України».

Міністр оборони США Ллойд Остін провів переговори в Токіо з міністром оборони Японії Ясукадзу Хамадою.

Після зустрічі Остін похвалив Японію за нелетальну військову підтримку, яку вона надала Україні, і заявив, що буде вітатися додаткова допомога.

Скільки снарядів може поставити Японія і коли, не вдалося дізнатися.

За даними Міністерства оборони, українські війська використовують понад 90 000 снарядів калібру 155 мм на місяць.

Снаряди на конвеєрі на армійському заводі з виробництва боєприпасів.

У своїй заяві Міністерство оборони Японії повідомило, що не прийняло остаточного рішення про постачання артилерійських снарядів до США чи України. В Японії заявили, що проводять різні дискусії з США, але відмовилися повідомити, чого вони стосуються.

З початку вторгнення Японія надала Україні бронежилети, каски та іншу нелетальну військову допомогу, але вона не надала зброї, посилаючись на обмеження, які сама наклала на себе.

У 1960-х роках уряд Японії схвалив обмеження на експорт зброї і виключив передачу летальної зброї за кордон.

Хоча план з артилерійськими снарядами не передбачає прямого відправлення летальної зброї на поле бою, він все одно буде політично чутливим в Японії, де багато виборців не хочуть бути втягнутими в закордонні конфлікти.

У той же час, деякі консервативні японські законодавці кажуть, що країна повинна наслідувати приклад США та європейських країн і безпосередньо озброїти Україну.

Японські військові виводять з експлуатації реактивні системи залпового вогню M270, подібні до ракетних установок «Гімари», які Україна отримала від США і успішно використовувала проти Росії.

Деякі консервативні японські законодавці виступають за пряме озброєння України, наприклад, шляхом постачання реактивних систем залпового вогню M270, які японські військові роззброюють.

Правляча партія Японії і її партнер по коаліції почали обговорювати послаблення обмежень на експорт зброї на початку цього року.

Опитування показують, що виборці в Японії в цілому підтримують зміцнення армії для захисту від регіональних загроз і підтримку України у війні з Росією, але вони не в захваті від надання зброї.

оренда квартири Львів

Новини