З Одеси тимчасовим коридором вийшло нове судно: з металом та ріпаком

Фото: Олександр Кубраков, Фейсбук

Ще одне заблоковане через війну судно вийшло з Одеського морського порту та прямує встановленим тимчасовим коридором руху.

Про це у Фейсбук повідомив віцепрем’єр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

За його словами, балкер PUMA (Кайманові острови) сьогодні вранці вийшов з Одеського морського порту і прямує до Босфору встановленим коридором руху суден. Судно завантажено 16 тисячами тонн металу та 14 тисячами тонн ріпака.

Балкер зайшов до Одеського морського порту 19 лютого 2022 року та не міг покинути порт через початок бойових дій та закриття відповідних районів Чорного моря.

Визначений навігаційним дорученням ВМС ЗСУ коридор першочергово використовується для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення.

Кубраков наголосив, враховуючи блокування «зерновоі ініціативи» та зростаючу потребу світу в українській продукції, Україна розглядає можливість використовувати його і для цивільних суден, що перевозять невійськові вантажі зокрема збіжжя переважно до країн Африки та Азії.

Віцепрем’єр нагадав, що з 15 серпня тимчасовим коридором скористалось вже 4 судна. Цей шлях вже пройшли контейнеровоз Joseph Schulte, балкери Primus та Anna-Theresa з Ocean Courtesy 16, 27 серпня та 1 вересня відповідно.

оренда квартири Львів

Новини