Заборона на удари по РФ поширюється тільки на HIMARS, обмежень щодо Криму немає – посол

Фото: Operkor.wordpress.com

Посол України Оксана Маркарова підкреслює, що СШАне встановлювали жодних обмежень щодо ударів з використанням американської зброї по території Криму. Окрім того,  домовленість України та США про незастосування ударів по території РФ стосується тільки HIMARS.

Про це вона розповіла в інтерв’ю «Європейській правді».

«Немає ніяких обмежень. Я можу чітко сказати, що наш партнер – Сполучені Штати – завжди не визнавав незаконну анексію, окупацію Криму, і завжди притримувався з 2014 року і по зараз чіткої позиції, що Крим – це Україна у всіх його аспектах» – зауважила посол.

Маркарова також підкреслила, що Сполучені Штати не відкидають ядерного шантажу Росії та серйозно розглядають наслідки для РФ і передають відповідні сигнали Кремлю.

Також за словами Маркарової, домовленість України та США про незастосування американської зброї для ударів по території Росії стосується тільки реактивних артилерійських систем HIMARS, а не всіх типів поставленого озброєння.

Маркарова коментувала заяву міністра оборони Олексія Резнікова про зобов’язання України не використовувати західне озброєння для ударів по території Росії. На уточнююче запитання, чи поширюється обмеження тільки на системи HIMARS, чи загалом на всю американську зброю, Маркарова сказала, що «це стосується самe HIMARS».

У серпні міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна зобов’язалася не використовувати західну зброю на території Росії, а от щодо тимчасово окупованого Криму таких обмежень немає.

«У нас є домовленості зі Сполученими Штатами, що ми не будемо використовувати зброю, надану нам Сполученими Штатами і партнерами, по території Російської Федерації. Але якщо ми сьогодні говоримо про деокупацію тимчасово окупованих територій України, де знаходиться ворог, то, відповідно, у нас таких обмежень нема», – заявляв міністр.

Новини