Загиблих військових РФ у лютому стало в п’ять разів більше, ніж раніше – BBC

Фото: BBC

Кількість підтверджених загиблих росіян на війні в Україні різко зросла з початку лютого.

Про це повідомляє BBC (російська служба).

Журналісти стверджують, що під час останніх 14 днів кількість підтверджених втрат у п’ять разів перевищила звичайні щотижневі цифри, що може свідчити про наступ, який Росія почала на Донбасі.

«Підтверджені втрати почали суттєво зростати ще з середини грудня. Протягом усього 2022 року російські джерела щотижня зазвичай повідомляли приблизно про 250-300 загиблих. У січні ці цифри подвоїлися.

Але всього за два тижні лютого Російській службі Бі-бі-сі спільно з виданням «Медіазона» (визнана в Росії «іноагентом») і командою волонтерів вдалося підтвердити імена 1679 загиблих, що вп’ятеро більше за звичайні щотижневі цифри. Це найбільший приріст втрат російських військових за весь час вторгнення в Україну.

І йдеться тільки про ті дані, які нам вдається знайти і перевірити за відкритими джерелами, тобто реальна кількість втрат безумовно ще більша».

Видання вказує, що з відкритих джерел відомо про смерть 1121 мобілізованого росіянина, 40% з яких загинули в період із 1 січня.

Раніше російська служба ВВС повідомила, що майже половина загиблих російських мобілізованих, імена яких встановила російська служба BBC, загинули уже в 2023 році.

Новини