Закупівлі громад на Львівщині будуть плануватись за пріоритетністю – Андрій Годик

Фото: dp.tax.gov.ua

Громади Львівської області почали аналізувати за пріоритетністю оголошені та заплановані на 2023 рік закупівлі. Таке доручення дав начальник Львівської ОВА  Максим Козицький. Внаслідок перевірки 22 заплановані закупівлі скасували. Зокрема, обласний бюджет зняв фінансовий ресурс з об’єктів спортивної інфраструктури на 38 млн грн. Ці кошти скерували на охорону здоров’я, ВПО та сектор безпеки.

Про це в ефірі програми «Головне за день на  «Першому Західному» розповів перший заступник голови Львівської ОВА Андрій Годик.

«Цей процес щодо перегляду пріоритетності видатків триває. Як наслідок, Максимом Козицьким минулого четверга було видано розпорядження про фінансування першочергових видатків. Це є зобов’язання для двох сторін. Мова йде не тільки про бюджети громад, але і про обласний бюджет. Як наслідок, в цьому розпорядженні визначено, що в межах ще 2023 є першочергові видатки, які повинні фінансуватись, в тому числі, сектор оборони, аварійно-відновлювальні роботи, підготовка до опалювального сезону, енергозбереження та інші. Крім того, додаткові зобов’язання будуть братись обласним бюджетом за погодженням з профільним заступником», – розповідає Андрій Годик.

Аналогічні вимоги, за його словами, ставлять і перед місцевими бюджетами. Не тільки в межах 2023 року повинні бути визначені пріоритети, але і при плануванні бюджету на 2024 рік пріоритети мають бути дотримані.

Скриншот з програми

Це є відповіддю на суспільний запит про те, що на державному рівні повинні бути чіткі критерії для визначення пріоритетів.

«Зворотній зв’язок від органів місцевого самоврядування ми побачили доволі млявий і формальний. В переважній більшості було задекларовано, що не пріоритетних видатків в них немає, в них все гаразд і фінансують тільки те, що потрібно. Як наслідок, з’явилось те розпорядження, що ми згадали. У ньому ми намагались окреслити ті пріоритети, які є на вустах в кожного свідомого громадянина і кожного чиновника, який дбає про потреби мешканців. Але в кожної громади є свої пріоритети і встановлювати з області чи держави, що тобі робити – це було б некоректно», – зазначає посадовець.

В кожній ситуації, на його думку, треба дивитись наскільки це об’єктивно необхідно. Він наводить приклад стадіону в Яворові, що відкрили цього року. Він не фінансувався з державного та обласного бюджетів в 2022 і 2023 році. Але водночас говорити, що він не був потрібним цього року – передчасно.

«Якщо ми говоримо про пріоритетність, то завжди буде емоційна складова, що потрібно перш за все допомогти нашим військовим, але не тільки тим, що на фронті. Ті ж військові, які зараз проходять реабілітацію і не можуть потрапити на якусь спортивну локацію тому, що там не має жодних елементів інклюзії, то напевно, це теж неналежне ставлення до тих, хто повернувся звідти. Ми повинні забезпечити їх реабілітацією і соціалізацією. Вони повинні відчувати себе людьми», – переконаний Годик.

Так само щодо вилучення військового ПДФО (податку з доходів військових) з бюджетів громад, за його словами, немає одностайної думки.

«З одного боку ми кажемо, що всі кошти йдуть на оборону, а з іншого – ми чуємо закиди, що воно не відбувається так швидко, як би хотілось. Тому правда завжди десь посередині. Тому збалансоване рішення точно повинно бути знайдене на рівні державного і місцевих бюджетів, оскільки завданням є саме забезпечення наших військових», – вважає обласний посадовець.

оренда квартири Львів

Новини