Зеленський про «мирний план» Китаю: У нас є своя «формула миру»

Фото: Голос Америки

Президент Володимир Зеленський заявив, що йому невідомі конкретні положення «мирного плану» для російсько-української війни, який планує представити Китай, і він розраховує на підтримку української «формули миру».

Про це Зеленський сказав на спільній пресконференції з прем’єр-міністеркою Італії Джорджією Мелоні в Києві, повідомляє «Європейська правда.

«Мені здається, що наш документ, наша «формула миру», яку вже підтримала велика кількість держав і ми чекаємо, що підтримають 23 числа, коли буде засідання ООН і голосування щодо відповідної резолюції – мені здається, важливо, щоб була одна позиція», – наголосив він.

Глава держави наголосив, що «офіційно ніякого документа (Китаю) не бачив».

«Ми зацікавлені, щоб усі держави – європейські, всього світу, безумовно, Індія, Африка, Китай – були долучені до того, щоб закінчилась ця війна, щоб підтримувати нашу, мені здається, справедливу формулу миру», – додав Зеленський.

Раніше у вівторок міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що голова канцелярії комісії ЦК Комуністичної партії Китаю з закордонних справ Ван Ї поділився з ним ключовими позиціями «мирного плану», який буде детально вивчений українською стороною після повного отримання тексту.

Китай пообіцяв опублікувати свою мирну ініціативу в першу річницю повномасштабного російського вторгнення в Україну 24 лютого.

Речник МЗС КНР Ван Веньбінь оголосив, що «позиційний документ» щодо врегулювання війни стосується поваги до суверенітету і територіальної цілісності, основ Статуту ООН, врахування законних інтересів безпеки всіх країн, а також підтримки всіх зусиль, спрямованих на мирне врегулювання.

Новини