Джонсон нині виступить перед Верховною Радою

Фото: ОП

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон віртуально виступить у вівторок, 3 травня, перед Верховною Радою, вітаючи боротьбу України проти російської тиранії.

Про це повідомляє The Guardian, інформує Українська правда.

Видання наводить цитати Джонсона з майбутньої промови перед українським парламентом.

Згадуючи про рішучість Великобританії під час Другої світової війни, прем’єр-міністр Британії скаже, що «ми пам’ятаємо наш час найбільшої небезпеки як найкращу годину».

За його словами, хоробрість, яку продемонстрували ті, хто намагався захистити свою країну від російських загарбників, означає, що війна також стане відома як «найкраща година» України.

«Ваші діти та онуки скажуть, що українці навчили світ, що груба сила агресора нічого не важить проти духовної сили народу, який хоче бути вільним», – наводить видання слова Джонсона.

Промова перед українськими депутатами є своєрідною відповіддю президенту Володимиру Зеленському, який виступив з історичною промовою в Палаті громад у березні.

Джонсон стане першим світовим лідером, який виступить перед Верховною Радою з початку війни Росії в Україні.

В понеділок Велика Британія також заявила, що надасть Україні додаткову військову допомогу на 300 мільйонів фунтів стерлінгів (375 мільйонів доларів).

Вона, зокрема, включатиме обладнання для радіоелектронної боротьби і контрбатарейну радарну систему.

Крім того, Британія запропонує Україні прилади нічного бачення, інструменти для блокування супутникової навігації, важкі безпілотники і броньовані автомобілі для цивільних чиновників.

Раніше Британія надала Україні понад 5 тисяч протитанкових ракет і 5 систем протиповітряної оборони, а також інші боєприпаси.

Також закликала союзників відправити в Україну військові літаки.

Новини