Лукашенко звинуватив Україну в запуску ракет по території Білорусі

Фото: Rfi.fr

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко звинуватив Україну в запуску ракет по території Білорусі та наказав своїм військовим «взяти під приціл» центри ухвалення рішень у столицях противників Мінська.

Про це він заявив на урочистих зборах з нагоди Дня незалежності, передає білоруське держагентство БЕЛТА.

«Нас провокують. Мушу вам доповісти: три дні тому, може, трохи більше, з території України намагалися завдати удару по військових об’єктах на території Білорусі. Але, слава богу, протиповітряними комплексами «Панцир» вдалося перехопити всі ракети, які були пущені збройними силами України».

Лукашенко також заявив, що наказав військовим взяти під приціл центри прийняття рішень у столицях противників Мінська.

«Хочу попередити «яструбів» і сказати вам відверто: трохи менше місяця тому мною відданий наказ підрозділам збройних сил взяти під приціл, як зараз модно говорити, центри ухвалення рішень у ваших столицях з усіма наслідками, що випливають».

«Якщо тільки ви посмієте завдати удару, як вони планують, по Гомелю на півдні, по Мозирському нафтопереробному заводу, аеропорту, аеродрому в Лунинці або Бресту, відповідь буде миттєва. Миттєва просто, в одну секунду!»

«Чим відповісти, у нас є. І не тільки тим, про що ми говорили нещодавно з президентом Росії (йшлося про ядерну зброю. – БЕЛТА). Я до цього давно готувався. Пам’ятаєте, я вам казав: «Полонези», ракетне виробництво та інше. Ви повністю перебуваєте під ударом цих ракет. І я не дивитимусь, хто там в офісах чи в палацах сидить. Відповідатимемо жорстко і рішуче!»

При цьому самопроголошений президент переконує, що Білорусь не прагне воювати в Україні, і республіці ця війна «абсолютно не потрібна».

«Я клятвенно вас запевняю: жоден солдат Білорусі на території України не воює», – сказав він.

«Хочу сказати тим, хто переживає, буде Лукашенко воювати там чи ні: послухайте, ми воюватимемо – ще раз повторюю – тільки в одному випадку – якщо ви переступите останній метр нашої землі і вторгнетесь на нашу землю. Якщо ви вбиватимете наших людей, ми відповімо», – заявив Лукашенко.

Водночас, самопроголошений президент вважає, що українська влада була б рада вторгненню Білорусі в Україну.

«Вони були б раді, я це точно знаю, якби ми туди увійшли. Їм це треба, тому що наказано «звідти», і начхати їм на загибель мирних жителів. В українських політиків і президента політика одна: чим більше загине українців, тим більше він кричатиме на весь світ про звірства «фашистів із Росії та Білорусі»», – заявив Лукашенко.

Росія, а слідом за нею й Білорусь, не визнає звірств російських військових в Україні, незважаючи на численні докази. Вбивства цивільних російськими військовими у Бучі, приміром, РФ та Білорусь називають «провокацією».

Українська правда

Новини