Politico: ЧФ РФ розбитий і використовується як оборонна сила

Фото: росЗМІ

Ефективність і здатність до маневрування кораблів Чорноморського флоту РФ серйозно знижені і тепер флот використовується тільки як оборонна сила.

Про це  Politico заявив західний дипломат, пише Українська правда.

Зазначається, що утримання флоту у відкритому морі «серйозно обмежує можливості російської кампанії» на півдні України. Сам флот, що складається з невеликих ракетних корветів і фрегатів, десантних кораблів і шести підводних човнів, як і раніше, має понад 30 кораблів у морі або в порту, але їхня ефективність і здатність до маневрування серйозно знизилися після знищення «Москви» та відходу зі Зміїного. Битва за Зміїний показала, що російський флот не мав відповіді на українські атаки, а відхід Росії від острова зробив її кораблі в морі ще більш уразливими для українських атак. Дипломат сказав, що «Зміїний дав їм (росіянам – Ред.) трохи більше гнучкості, а тепер вони цього позбавлені. Втрата його ще більше знижує їхні тактичні можливості».

Західний дипломат заявив, що «російський Чорноморський флот розбитий і тепер використовується тільки як оборонна сила з періодичними ударами крилатими ракетами». За його словами, російський флот «насправді мало що робить». Загалом керівництво флоту з початку війни «не змогло налагодити і виявило структурні недоліки флоту з точки зору підготовки, професіоналізму, дотримання техніки безпеки, здатності до адаптації».

Нагадаємо, 13 квітня влада України повідомила, що завдала удару ракетами «Нептун» по російському крейсеру «Москва».

14 квітня Міноборони РФ підтвердило вибух на крейсері, але заявило, що на борту здетонував боєкомплект, моряків евакуювали, а сам крейсер «зберіг плавучість». Потім російське міністерство заявило, що «Москва» затонула під час буксирування до Севастополя в умовах шторму.

Ті, хто вижив, розповідали, що крейсер ішов із десантом до Одеси.

Новини