Politico: Єврокомісія рекомендуватиме надати Україні статус кандидат на вступ в ЄС

Ілюстративне фото: gmk.center

Європейська комісія рекомендуватиме надати Україні офіційного статусу країни-кандидата в члени ЄС.

Про це повідомляють джерела Politico, знайомі з обговореннями під час дебатів між членами комісії, інформує Українська правда.

Офіційні особи, знайомі з дебатами між комісарами, заявили, що вони гостро усвідомлюють жертви, яких зазнали українці, і ясно розуміють необхідність направити президентові Росії Володимиру Путіну чіткий сигнал про те, що він втратив усі шанси повернути Україну у свою сферу впливу.

«Комісія не забуває, що Україна – єдина країна в Європі, де люди загинули, де в людей стріляли, тому що вони були на вулицях з прапорами ЄС… Тепер ми не можемо сказати їм: «Вибачте, хлопці, ви розмахували не тим прапором».

Нагадаємо, Єврокомісія, скоріше за все, 17 червня розгляне проєкт висновку щодо кандидатства в ЄС України, Молдови та Грузії. З політично чутливих питань Брюссель спершу має домовитися з найвпливовішими державами-членами про те, за яке саме рішення вони готові проголосувати.

Визнання України країною-кандидатом, зрештою, вимагає одностайного схвалення 27 глав держав і урядів у Європейській раді, які, як очікується, розглянуть це питання на саміті в Брюсселі наступного тижня.

Кілька країн виступають проти, зокрема Нідерланди та Данія.

Новини