За добу мінус десять «Орлан-10» – Повітряні сили ЗСУ


Ворожі вертольоти на фронті  зараз рідкість, а літаки окупантів – уникають ближніх боїв з українськими винищувачами та намагаються не входити в зону ураження зенітних ракетних комплексів Повітряних Сил. Тож основна ціль українських ППО зараз ворожі БпЛА –  за добу мінус десять «Орлан-10».

Про це повідомляє Командування Повітряних Сил ЗСУ.

«Російський БпЛА «Орлан-10» зараз найпопулярніша ціль для підрозділів протиповітряної оборони Збройних Сил України. Адже вертольоти – взагалі рідкість, а літаки окупантів – уникають ближніх боїв з українськими винищувачами та намагаються не входити в зону ураження зенітних ракетних комплексів Повітряних Сил.

Переважно авіація ворога діє поза межами повітряного простору України, або ж на тимчасово окупованій території, де противник суттєво наростив власні засоби ППО різних типів.

Тому цілями українських захисників все частіше стають російські безпілотники «Орлан-10», які здебільшого ведуть повітряну розвідку та корегують вогонь артилерії окупантів.

Про цей БпЛА достатньо інформації у відкритому доступі. Це російська розробка, однак практично нічого російського в «Орлан-10» немає, вся «начинка» – імпортна (США, Японія, Китай, Німеччина та ін.).

Не варто применшувати роль цього комплексу у війні. «Орлан-10» може виконувати різні завдання, скажімо, робити цілевказання, бути ретранслятором чи постановником перешкод. І він несе серйозну загрозу для наших військ.

Ціль не проста, малопомітна, втім щодня українські захисники неба із різних засобів ураження вражають все більше цих БпЛА.

Вартість одного «Орлан-10» близько 80-120 тис. доларів, в залежності від комплектації.»

Новини