Львів минулий

Кінець 1980-х: перші серіали, екстрасенси, національне відродження


У жовтні 1988 року на екрани радянських телевізорів виходить перша мильна опера – бразильський телесеріал «Рабиня Ізаура» і відтоді усі власники дач перейменовують свої оселі на фазенди. Згодом транслюватимуться й інші серіали – «Донна Бейжа», «Просто Марія», «Багаті теж плачуть» та «Санта Барбара». Так починається епоха дешевих мильних серіалів, яка триватиме роками.

***

У 1989 році в срср з’являються два месії, екстрасенси. Діти і дорослі, здорові та хворі дивляться вечорами телесеанси Чумака та Кашпіровського. Скептики цю парочку називають Чуваком та Кашмаровскім. 

***

Третього березня 1985 року зі Львова до Москви вилетів військово-транспортний літак АН-26. Його пасажирами було вище керівництво військово-повітряних сил прикарпатського військово округу. Коли літак злетів зі Скнилівського летовища то до Львова у цей час наближався рейсовий пасажирський літак Ту-134 з Таллінна. У небі між Львовом та Золочевом на висоті майже 4 тисяч кілометрів літаки зіштовхнулися. Усі хто був на борту обох суден загинули. Разом з усіма загинув і відомий львівський графік Олександр Аксінін. 

***

13 червня 1988 року у Львові відбувся перший несанкціонований мітинг біля пам’ятника Франкові. Він став стихійним протестом львівської інтелігенції проти заборони місцевими комуністами зборів Товариства шанувальників рідної мови. 

Влада була не готова до рішучих дій, тому мітинг не розігнали і нікого не заарештували. 

Так розпочалися 10 днів, що сколихнули Львів. Ці мітинги стали початком великих національних зрушень в Україні. Окремих організаторів силовики заарештували, але швидко відпустили. Бо часи змінювалися. 

Львів минулий на ПЕРШОМУ ЗАХІДНОМУ.

Залишити відповідь