Відомі львів'яни

Арнольд Рерінг


Львів’янин. Головний садівничий Львова. Його зусиллями Львів на початку 20 століття став одним із найгарніших міст Австро-Угорської імперії – Арнольд Рерінг народився у 1840 році у Львові. 

З ранніх років Рерінг присвятив себе садівництву. Закінчив технічну школу у Відні

У 1863 році повернувся до Львова та став найкращим учнем Карла Бауера – тогочасного головного садівника Львова, ботаніка Львівського університету.

З 1888 і до останніх років життя був інспектором міських плантацій Львова, тобто головним садівником. Став творцем Стрийського парку та керівником ландшафтних робіт на Загальній крайовій виставці 1894 року у Львові, за що отримав Золотий хрест за заслуги з короною (Франца Йосифа). 

Похований на Личаківському  кладовищі. 

***

Найвідомішим і шедевральним витвором Рерінга варто вважати Стрийський парк, а точніше його нижню терасу, яка майже в первісному вигляді збереглась донині. Проєкт парку був розроблений Рерінгом ще у 1877 році. Пагорби були засадженні рідкісними видами кущів та дерев, які формували мальовничі алеї, галявини та партЕрні зони. Загальна кількість висаджених дерев сягала 40 000. 

Унікальний лебединий ставок, теплиця та будиночок садівника теж були творіннями Рерінга, завдяки якому парк заслужено вважався одним із найгарніших в Австро-Угорській імперії. Рерінг подбав також про те, що парк не був своєрідним зеленим анклавом, а тому впорядкував ще й сади вілл, що розташовувалися навколо парку.

“Відомі львів’яни” на ПЕРШОМУ ЗАХІДНОМУ.

Залишити відповідь