Відомі львів'яни

Йозеф Рот


Йозеф Рот – один із найвидатніших австрійських письменників XX століття – народився 2 вересня 1894 року у галицькому містечку Броди на Львівщині у часи Австро-Угорської імперії.

1913 року вступив на навчання до Львівського університету, де вивчав германістику і філософію. Пізніше переїхав продовжувати навчання до Відня, де вирішив стати німецьким письменником. Брав участь у Першій світовій війні як військовий журналіст.

Перша світова війна та розпад Австро-Угорщини справили значний вплив на творчість Йозефа Рота. У своєму шедеврі – романі «Марш Радецького» – та в «Крипті капуцинів» Рот простежує занепад імперії Габсбурґів через призму життя однієї родини.

Подорожував Галичиною, завдяки чому народився триптих «Мандрівка Галичиною»: «Люди й ландшафти», «Львів, місто», «Каліки».

1926 року поїхав до Радянського Союзу, звідки повернувся вкрай розчарованим у соціалістичних ідеалах. У середині 1930-х опублікував антикомуністичні статті, де соціалісти і комуністи були представлені безбожниками, які проклали шлях нацистам. 

Статті Йозефа Рота, присвячені Німеччині повоєнного періоду та приходу до влади Гітлера, є унікальною хронікою того часу від очевидця.

Більшість його творів екранізовано.

“Відомі львів’яни” на ПЕРШОМУ ЗАХІДНОМУ.

Залишити відповідь