Через ретельні перевірки та післясвятковий ажіотаж на кордоні утворились черги


Вони застрягли на кордоні на десятки годин. Багато хто був змушений змінити плани: скасувати відрядження чи візит до лікаря в іноземній клініці.  Такою була ситуація на державному кордоні цими вихідними, адже прикордонники почали вимагати документи у певних категорій чоловіків. А саме тих, у кого ІІІ група інвалідності, мають трьох неповнолітніх дітей або доглядають за родичами з інвалідністю.

Найгірше те, що про нові правила чоловіків ніхто не повідомив заздалегідь.  Журналісти програми «Очі» на «Першому Західному» запитали прикордонників чому.

«Якби це була зміна, яка тільки набула законної сили або прийнята рішенням уряду, то це було би доведено до громадян. Але ця норма в законодавстві була передбачена раніше. Ретельна перевірка почалась через велике зловживання з боку чоловіків призовного віку», – пояснила речниця Львівського прикордонного загону Олександра Кучковська.

Збільшилась кількість випадків, коли українці для виїзду за кордон почали показувати підроблені документи, додає вона. Тож прикордонники з 29 грудня вимагають у чоловіків додаткові документи з ТЦК.

«Наші інспектори для з’ясування законних підстав для виїзду за кордон можуть перевіряти документи з територіальних центрів комплектування. Це можуть бути або протоколи про надання громадянину відстрочки, або ж це можуть бути відмітки у військово-облікових документах», – продовжила Олександра Кучковська.

Олександра Кучковська, скриншот з відео «Першого Західного»

Минув майже тиждень після несподіваних змін, то ж знімальна група «Першого Західного» поїхала на кордон і знову побачила черги. У них люди з різними історіями.

«Ми їдемо по гуманітарну допомогу. Є міжнародні донори, які готові її надати.  На кордоні стоїмо вже з 12 години ночі. Тобто, більше 14 годин, в середньому», – розповів один з чоловіків.

«Я водій вантажівки, яку залишив 22 грудня в Польщі, в зв’язку із блокадою польських перевізників. Я поїхав на свята додому. А зараз добираюсь і не можу добратись», – пояснив інший водій у черзі.

«Прямую до Польщі, бо жінці треба до лікаря. Ми були два тижні назад і жінці далі треба до лікаря. Мали сьогодні на 10-ту бути, але не доїхали. Воєнний взяв з печаткою, що я стою на військовому обліку в ТЦК. Їдемо. Вернуть, то вернуть», – розповів чоловік, який супроводжує хвору дружину.

Таких випадків – не багато. Більшість чоловіків, яких зустріли журналісти, професійні водії. Вони впевнені, що проїдуть, бо їхні прізвища внесені в систему «Шлях». Нарікають хіба на довгий час очікування.

«Виїжджаю по «Шляху», як завжди. За електронною чергою перехід повинен був бути ще у 8-ій ранку. Вже 14-та і досі стоїмо і не знаємо, скільки ще будемо стояти», – сказав водій вантажівки.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Найважче очікування дається пасажирам рейсових автобусів. Люди обурюються, бо «застрягли» на кордоні.

«12 годин ми вже точно стоїмо. І на цей час, черга взагалі не рухається», – скаржиться пасажирка автобуса.

Такі черги в післясвятковий період для українського кордону – не дивина.

«Коли люди їдуть на свята, на Різдво, на Паску, завжди так. Мине тиждень-два і все нормалізується», – пояснює інший водій.

І поки журналісти знімали, черга, хоч і повільно, але рухалась. Про вимогу прикордонників мати при собі документ з ТЦК – прикордонники вже знають, тож затримки на кордоні спричинені радше пілясвятковим періодом.

оренда квартири Львів

Новини