Протести під ЛОР. Чому виник конфлікт поміж освітянами та депутатами


21 грудня освітяни Львівщини організували мітинг під стінами Львівської обласної ради. Причиною стало рішення бюджетної комісії Львівської обласної ради скоротити так звані утриманські видатки на освітні заклади, які фінансуються з обласного бюджету. Відтак із освітньої галузі мали би забрати 268 мільйонів грн.Після акції протесту депутати Львівської облради ці гроші повернули освітній галузі.

Причини конфлікту в програмі «На межі» на «Першому Західному» прокоментували депутати Львівської обласної ради.

Володимир Доманський, депутат Львівської облради, «Європейська Солідарність»: Це була спекуляція. Ніхто ні в кого грошей не забирав. Був бюджетний запит і він на комісії був підтриманий. Єдине, що пропонувалось: на перші 9 місяців дати на 268 млн гривень менше, а потім за кілька місяців додати ці гроші, а може навіть і більше, і ситуація була би врегульована. Чому була така гостра дискусія? Освітянам просто не пояснили.

Крім того, були виділені по 2 мільйони гривень на медицину і освіту, щоб провести аудит цих обласних закладів, щоб подивитись наскільки правильно вони працюють і чи доречне їхнє утримання.

На сьогодні вийшли освітяни, депутатський корпус майже повністю проголосував за те, що ті 268 млн повернути. На мою думку, була зроблена спекуляція, щоб заробити певні політичні дивіденди.

[media=3884]

Роман Филипів, депутат Львівської облради, «Народний Рух України»: Не можна приймати бюджет на 9 місяців. Є Бюджетний кодекс, який каже, що захищені статті  повинні бути забезпечені на цілий рік.

268 млн з освіти, 102 млн з охорони здоров’я, 96 мільйонів – з культури, 26 мільйонів – з спорту. Виходить, ледь не пів мільярда гривень, які мали йти на дороги, на програму регіонального розвитку, плюс  гроші на збільшення кошторису Львівської обласної ради. От в цьому і полягає ситуація. Обласна держадміністрація все-таки подала збалансований бюджет. А в обласній раді хтось подумав, що на утриманські видатки – це забагато.

Потім в Міністерстві фінансів, де обласний бюджет проходить експертизу, покрутили би пальцем біля голови, якби побачили, що тут напланували. Вони би сказали: «Що ви робите? Ви не забезпечили захищені статті бюджету». Тобто, цей бюджет був би точно повернутий на додатковий розгляд.

Роман Фединяк, депутат Львівської облради, «Слуга народу»: Основний бюджет ми прийняли. А за всі пропозиції щодо програм, які були внесені облдержадміністрацією,  я думаю, всі фракції будуть голосувати. Так, можуть бути внесені багато правок, можуть бути пропозиції по перерозподілу тої чи іншої статті, але це все буде в межах програми. Тобто, я впевнений, що програми щодо освіти, медицини, культури, спорту, будуть проголосовані.

Варто також зазначити, що цей обласний бюджет є більшим в дуже багатьох програмах: наприклад, на культуру було виділено плюс 5%, на освіту –  плюс  9%. І ще по багатьох програмах було збільшення на 10-15%.


оренда квартири Львів

Новини