Другого етапу підвищення тарифів на е/е для населення не передбачено – глава Міненерго

Фото: BBC

Другого етапу підвищення тарифів на електроенергію для побутових споживачів наразі не передбачено.

Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко, пише Інтерфакс-Україна.

«Зараз другий етап не передбачається. Більше того, наші розрахунки дали змогу зменшити розмір тарифу з 2,88 грн/кВт-год, пропонований НКРЕКП на першому етапі підвищення, до 2,64 грн/кВт-год», – сказав Галущенко.

Він також наголосив, що субсидія на оплату е/е збережеться, і, «більше того, розраховуємо, що її буде збільшено за рахунок того, що більше споживачів її потребуватимуть».

Міністр запевнив, що збережеться і нічний тариф на е/е, що становить 50% загального тарифу.

Галущенко зазначив, що загалом положення про покладення спецобов’язків щодо забезпечення доступної е/е населення не змінилося, компенсувати різницю в тарифі для населення, який він назвав усе одно пільговим, і ринковою ціною ресурсу (орієнтовно 5,5 грн/кВт-год), будуть, як і раніше, НАЕК «Енергоатом» і ПАТ «Укргідроенерго» за чинним механізмом. Проте міністр зазначив, що у зв’язку з підвищенням тарифів також розглядається питання зміни прайскепів на ринку е/е.

Як повідомлялося, Кабмін на засіданні у вівторок ухвалив рішення встановити з 1 червня єдиний тариф на е/е для населення на рівні 2,64 грн/кВт-год із ПДВ. До цього було 1,44 грн/кВт-год при споживанні 250 кВт-год на місяць, а далі 1,68 грн/кВт-год.

НКРЕКП пропонувала встановити на першому етапі підвищення тариф у 2,88 грн/кВт-год без прив’язки до обсягів споживання.

оренда квартири Львів

Новини