На Львівщині від початку року демонтували 221 радянський памʼятник

Фото: slovoidilo

У Дрогобичі відбулася виїзна нарада щодо перебігу процесу декомунізації за участі обласної робочої групи при Львівській ОВА та представників громад району.

Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної ради.

Загалом у районі досі залишається 7 обʼєктів, які підлягають демонтажу. Чотири з них – у Дрогобицькій громаді, по одному – у Східницькій та Меденицькій громадах, завершити демонтаж меморіалу найближчим часом планують і в Трускавці. Майже всі залишки ідеологічної пропаганди у просторі обіцяють ліквідувати до Покрови, 1 жовтня.

«Дрогобиччина дуже активно і швидко включилася у процес декомунізації. Наприклад, Бориславська громада позбулася всіх чотирьох маркерів тоталітарного режиму, що були на її території, ще 2022 року. Загалом у районі ми нарахували на початку 2023 року 19 радянських памʼятників чи обʼєктів символіки. Наразі залишається 7. Один із них – велика зірка на стелі Народного дому в Брюховичах. Для її демонтажу потрібен час та кошти, але якщо це робити не за гроші бюджету, а пошукати небайдужих підприємців, які мають будівельні матеріали та відповідне обладнання, то можна зекономити і час, і міські кошти», – пояснює Захар Миляник.

Фото: ЛОР

Голова робочої групи з питань декомунізації при Львівській ОВА, перший заступник начальника ОВА Андрій Годик наголосив громадам, що перефарбувати радянські памʼятники чи домалювати там ікони або українські прапори – це фальшива декомунізація. Вшанування памʼяті односельчан також має виражатися по-християнськи: всі таблиці, які перебувають у центрі населених пунктів, потрібно перенести на територію місцевих кладовищ.

Наразі в області залишається приблизно 70 обʼєктів тоталітарного часу, які підлягають декомунізації.

Демонтаж пам’ятників-символів радянського режиму відбувається на підставі рішення Львівської обласної ради від 20 вересня 2022 року про завершення декомунізації та деколонізації на території Львівської області та розпорядження начальника Львівської ОВА. Документи рекомендують територіальним громадам демонтувати усі пам’ятники, пам’ятні знаки, меморіали, які символізують тоталітарний окупаційний режим.

Процесом декомунізації в області займається робоча група з питань декомунізації області, до якої входять депутати обласної ради, громадські діячі, історики, військові та ветерани, управлінці ОВА.

оренда квартири Львів

Новини