Навчання стоячи: у львівських школах експериментують заради здоров’я дітей

Фото: dity.ogo.ua

З нового навчального року у школах Львова експериментуватимуть: в класах встановлять  30% парт, за якими можна  стояти. Під час уроку діти зможуть частину часу сидіти за партою, а частину – стояти.  Відтак, кожен урок учень зможе 15 хвилин постояти. Ініціативу запроваджують, щоб покращити здоров’я учнів.

Про це в програмі «АНТИтокШОУ» , яка стартувала на  «Першому Західному» 31 серпня, розповів керівник управління освіти Львівської міської ради Андрій Закалюк.

«Дитина в закладах освіти проводить орієнтовно 7-8 годин. Скільки часу дитина 10-11 років, яка росте і має рухатись, сидить? Вона сидить 7 уроків. Пізніше дитина приходить додому і сидить ще 3 години, готуючи домашнє завдання. І потім йде ще до репетитора, де також сидить. В нас діти ведуть «сидячий» спосіб життя, за винятком гуртків», – зазначає головний освітянин Львівської громади.

За його словами, у двох львівських школах минулого року провели обстеження. Виявилось, що 70% дітей мають патології з хребтом і з зором.

«Якщо діти будуть мати 30% «стоячих» парт, вони вже 30% часу будуть мати можливість стояти. Це працює у львівських школах, ми були у школах по Україні, де це є. Насправді цей механізм дуже швидко налагоджується  вчителем.  І це не перетворюється в хаос. Тому що всі ці речі спочатку виглядають як хаос. Пізніше такі речі стають нормою, діти знають як це відбувається», – говорить Андрій Закалюк.

оренда квартири Львів

Новини