Навесні в українській енергосистемі може чергуватись дефіцит з профіцитом, – експерт з енергетичних питань

Фото: УНІАН

Росія не змогла досягнути своїх цілей і знищити українську енергосистему, а відтак економіку. Рашисти думали, що розбивши тил, досягнуть успіху і на фронті. Але цього не сталось. Україна вистояла. Так вважає директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

Про це він розповів в ефірі на «Першому Західному».

За його словами, найгірший період ми пройшли і навесні  в енергосистемі буде відчутне покращення.

«Навесні ситуація буде стабільніша, ніж взимку. Але не виключаю, що в певні періоди може бути дефіцит. Скоріше за все, буде йти чергування: дефіцит буде змінюватись профіцитом. В певні проміжки часу ми зможемо навіть експортувати електроенергію. А коли буде дефіцит – будемо імпортувати. Таким чином, ми будемо збалансовувати попит і пропозицію», – впевнений експерт.

Нинішня відсутність дефіциту електроенергії  він пояснює погодними змінами: в Україні потепліло. Крім того, вивели з ремонту один із блоків Хмельницької атомної станції.

«Це додатково 1 гігават. Крім того, на річці Дніпро в нас в лютому, що буває досить рідко, утворився паводок, і це дозволило більше виробляти електроенергії  нашим гідроелектростанціям. Крім того, стабілізувався імпорт електричної енергії зі Словаччини. Всі ці фактори разом призвели до того, що ситуація стабілізувалась», – пояснив Володимир Омельченко.

Але він зауважив, що це тимчасове покращення, оскільки багато обладнання заживлено за тимчасовими резервними схемами і в будь-який момент його робота може порушитись.

Новини