ООН взяла до уваги запити РФ. Гутерріш написав Лаврову щодо відновлення зернової угоди

Фото: CNN

Генсек Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерріш у листі до міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова запропонував «низку конкретних пропозицій» щодо відновлення Чорноморської зернової угоди.

Про це пише CNN із посиланням на лист Гутерріша до Лаврова, повідомляє Українська правда.

«У нас є конкретні рішення для розв’язання проблем, які дозволять більш ефективний доступ російського продовольства і добрив на світові ринки за адекватними цінами».

«Ми не можемо мати Чорноморську ініціативу, яка працює від кризи до кризи, від призупинення до призупинення. Нам потрібно мати щось, що працює, і що працює на благо всіх».

За словами Гутерріша, «надзвичайно важливо відновити» зернову угоду.

Адже вона є важливим внеском для сприяння «адекватними цілям ООН у сфері продовольчої безпеки». Це, зокрема, зниження цін і створення «умов для доступу до світових ринків багатьох країн, зокрема, країн, що розвиваються».

За словами генсека ООН, організація «взяла до уваги запити Росії».

На його думку, ООН «представила пропозицію, яка може стати основою для відновлення (зернової угоди – ред.), яке повинно бути стабільним».

Нагадаємо, 17 липня РФ заявила про зупинку дії «зернової угоди» і пригрозила «ризиками» сторонам, які зважаться на продовження ініціативи без участі РФ.

19 липня міністерство оборони Росії заявило, що вважатиме всі судна, які наближаються до України, потенційними перевізниками зброї.

оренда квартири Львів

Новини