Позитиви і негативи обласного бюджету на 2022 рік очима депутатів


21 грудня Львівська обласна рада затвердила обласний бюджет Львівщини на 2022 рік.  Планований обсяг доходів і видатків – на рівні 6,3 мільярда гривень. На освіту Львівщини обласні обранці скерували 1,9 млрд грн, що на 164 млн більше, ніж у 2021 році. На охорону здоров’я області запланували 852 млн грн. На соціальний захист населення Львівщини у 2022 році витратять понад 490 млн грн. Культура Львівщини отримає  516 млн грн, а спорт – 190 млн грн.  

Про те, що доброго і поганого є в бюджеті на 2022 рік обласні депутати розповіли в програмі «На межі» на «Першому Західному».

Роман Филипів, депутат Львівської облради, «Народний Рух України»:

Позитив в тому, що не впала економіка області. Попри карантинні обмеження, попри всілякі труднощі,які були пов’язані з веденням бізнесу, обласний бюджету 2021 року виконувався і перевиконувалися податок на доходи фізичних осіб і податок на прибуток. І це заклало добре підґрунтя для проєкту бюджету на 2022 рік. Тобто, ми не зайшли в режим економічної стагнації, а могли планувати приріст основних податків.

Однак, є два негативи. Перший – це те, що обласна адміністрація подала абсолютно сіренький бюджет: він нічим не відрізнявся від попередніх. Але ця спроба пограбувати ряд галузей: охорону здоров’я, культуру, спорт призвела до того, що ми повернулись до показників ОДА і вважали це перемогою. Ми вважаємо перемогою те, що є достатньо середнім арифметичним.

Другий негатив є в тому, що і як в бюджеті 2021 року, дуже мала інфраструктурна складова і незначна питома вага капітальних видатків. Тобто, якщо ОТГ подивляться на цей бюджет, вони не знайдуть багато інструментів для своєї бюджетної поживи. Ну і так само наші обласні установи не будуть розкоштувати в плані капітальних видатків.

Роман Фединяк, депутат Львівської облради, «Слуга народу»: Маємо, перш за все, зрозуміти, що таке бюджет області і за рахунок чого він наповнюється. Якщо це такі речі, як податки, то ми, обласні обранці, не можемо на такі речі вплинути. Ми не є контролюючі чи законодавчі органи. Але ми можемо вплинути на доходи, наприклад, від приватизації, яка цього року, вважаю, була провальною.

Ми точно повинні думати про те, щоб в наступному році провести аудит комунальних підприємств, про який ми вже неодноразово говоримо. Це є дуже важливо, бо там закопані десятки мільйонів гривень. Багато комунальних підприємств десь колись були створені під когось, і вони просто «проїдають» гроші. Нам спершу треба зрозуміти яку функцію вони виконують:  вони є дотаційні чи вони заробляють? Провести аудит треба, щоб звідти розуміти, як наповнювати обласний бюджет.

Іванна Герус, депутатка Львівської облради, «Голос»:

Позитиви після минулої п’ятниці важко знайти. Тому що з п’ятниці і до вчорашнього дня(21 грудня-ред), поки всі депутати не натиснули кнопку за бюджет області – освітня комісія сиділа «на голках».

Для мене провалом є те, що ми на освіту знову заклали дуже мало коштів. Ми збільшили кошти, але тільки на той відсоток, який від нас вимагає закон: збільшилась заробітна плата, ціни на енергоносії.  Ми не подбали про розвиток освіти. Ми заклали 300 тисяч грн на будинок підтриманого проживання в Журавно, але це, фактично, нічого. Добре, що є цей проєкт і ми зможемо впродовж року це переглядати.

Мало хто розуміє, що освіта області – це не школи в територіальних громадах, де ходять звичайні діти. Це спеціалізовані школи, куди ходять діти, які мають певні ментальні особливості. Ми туди не вкладаємо кошти, ми тільки їх підтримуємо.

Володимир Доманський, депутат Львівської облради, «Європейська Солідарність»

Головне, що бюджет прийнятий – це можливість для освітян, працівників культури, соцзахисту. Це можливість працювати з впевненістю в завтрашньому дні. Звичайно, коли бюджет приймається, всі є незадоволені тому, що бюджетні запити є великі, але можливості є маленькі.

Я вважаю, що бюджет прийняли збалансованим. Можливо процедура була зашвидка, але це було пов’язано з тим, що і Держбюджет був прийнятий пізно і хотілося б, щоб до нового року всі процедури пройти. Тому вважаю, що бюджет – нормальний. Прогнозую, що буде перевиконання бюджету – тоді всі інші побажання бюджетної сфери будуть задоволені.

 

 


оренда квартири Львів

Новини