Прирівняння корупції до держзради – це популізм, який не знищить корупцію – громадський активіст

Фото: cbn.com.ua

Корупцію можуть прирівняти до державної зради. З такою ініціативою виступив Володимир Зеленський і пообіцяв подати відповідний законопроект до Верховної ради. Наразі тексту президентського законопроєкту не  оприлюднено, однак  громадські активісти стверджують, що влада планує дозволити не лише Національному антикорупційному бюро(НАБУ), а й Службі безпеки України розслідувати корупційні справи. Це лише посилить корупцію, а не зменшить її.

Таку думку в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» озвучив голова громадської ради НАБУ Микола Савчук.

«Це піар і версія «Весна прийде – саджати будемо. 2.0.». Тобто, перший раз не вдалось. Коли президент обіцяв перед виборами. Потім через рік він рапортував, що великої корупції в країні більше нема. Потім були корупційні скандали і треба було щось робити, то змінили Генерального прокурора. Я пам’ятаю момент, коли Ірина Венедіктова за два тижні підписала три підозри «Слугам народу». Звісно, її за це потім звільнили з посади. Хоча президент сказав, що основною причиною було те, що Венедіктова не змогли подолати російських шпигунів в прокуратурі.  Це цитата», – розповідає громадський активіст.

Тому, на його думку,  законопроект Зеленського про прирівняння корупції до держзради – це популізм, бо не знищить корупцію, а зробить тільки гірше. Посилювати відповідальність за корупційні злочини, за його словами, це одне, але передавати корупційні справи до СБУ – зовсім інше.

«Це правоохоронний орган, який не показав нічого в плані боротьби з корупцією чи боротьби з російськими агентами. Перший заступник пана Баканова був агентом ФСБ. Ну як така структура збирається боротись з корупцією в Україні? Ця структура неспроможна це робити. Тому передавати їй такі владні повноваження – це популізм і, на мою думку, дуже винахідливий спосіб забрати у НАБУ владу відкривати справи проти нардепів твоєї партії. Тому, що коли  таку корупцію буде розслідувати СБУ, її одразу не стане. Бо як тільки щось буде озвучуватись  журналістами чи іншими розслідувачами – буде ініціюватись кримінальне провадження, яке за якийсь там рік буде похоронене», – говорить Микола Савчук.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Крім того, він вважає, що на таку ініціативу Президента,  негативно відреагують на заході, оскільки там сильно доклались до того, щоб в Україні запрацювала антикорупційна вертикаль непідзвітна владі. Йдеться про НАБУ, Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП), Вищий антикорупційний суд (ВАКС).

Він визнає, що ця антикорупційна вертикаль не ідеальна і їй бракує ефективності, але після створення цієї структури українці побачили справи, яких не бачили ніколи. НАБУ, САП та ВАКС «хоч щось роблять».

«Ми бачимо, як нардепи партії президента мають проблеми з законом. Вони йдуть до суду, або втікають, або полишають Верховну Раду. Це хоч якийсь прогрес. До того, як ми створили цю антикорупційну вертикаль, ніякі корупційні скандали не виводили людей, які були наближені до президента або інших корупційних кланів. Так, кримінальні справи порушувались, але вони всі зникали», – наголошує громадський активіст.

оренда квартири Львів

Новини