РФ випустила повітряні кулі, ситуацію контролює ППО України

Фото: Соцмережі

У повітряному просторі України 14 лютого фіксуються кулі з кутовими відбивачами, запущені ворогом.

Про це повідомив речник Повітряних сил Юрій Ігнат у коментарі УП.

«Ймовірно, це повітряні кулі з кутовими відбивачами, про які ми говорили нещодавно (12 лютого було зафіксовано над Дніпропетровщиною – ред.) Українська Протиповітряна оборона радіолокаційно спостерігає ці повітряні цілі, які рухаються в повітряних потоках з невеликою швидкістю.

В українському небі постійно чергує винищувальна авіація. Ситуація контрольована».

На уточнююче запитання, чи могли подібні повітряні об’єкти стати причиною закриття повітряного простору над Молдовою, Ігнат зазначив, що не володіє відповідними даними, однак сказав, що такі кулі теоретично можуть залетіти в простір сусідніх іноземних держав, оскільки змінюють напрямок в залежності від сили і напрямку вітру.

Ці кулі можуть бути різного розміру (діаметром метр – півтора), але достатнього для підйому кутового відбивача.

Противник використовує такі літаючі об’єкти для проведення розвідки, відволікання нашої ППО, як хибну ціль, розтлумачив речник Повітряних сил.

Радіолокаційні відбивачі на них є засобом збільшення помітності.

Нагадаємо, у вівторок 14 лютого молдовські ЗМІ повідомили про закриття авіапростору країни з міркувань безпеки.

В мережі з’явилися непідтверджені повідомлення про рух повітряним простором України БпЛА невідомого типу або ж повітряних куль з кутовими відбивачами у напрямку Молдови.

Після кількагодинного закриття Молдова знову відкрила свій авіапростір, проте причини паузи наразі фіційно не розголошують.

Новини