Розмовляти з Сі Цзіньпінем можна. Але не варто його слухати – Курт Волкер

Фото: REUTERS

Володимир Зеленський нещодавно порозмовляв телефоном з Сі Дзіньпіном. Дехто розкритикував таку поведінку. Але колишній спеціальний представник Держдепу США з питань України і експосол США при НАТО Курт Волкер вважає, що попри все, діалог з китайською стороною важливо підтримувати.

Про це він розповів в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному». 

«В Китаю є свій інтерес. І Китай буде важливою світовою державою у майбутні століття з економічної, політичної і військової точок зору.  В інтересах України якраз мати конструктивні відносини з Китаєм. Але слід остерігатись безпекових загроз з боку Китаю. Тобто, варто дотримуватись позицій, які є у США, НАТО чи інших держав Європи», – сказав екс-посол США при НАТО.

На його думку, Китай міг би стати непоганим посередником у мирних переговорах Росії та України, бо, як ніхто інший, може прямо сказати Росії вивести свої війська з України і переконати її у тому, що в неї нема вибору. Але наразі Китай немає такої позиції.

«Їхні мирні пропозиції зазначають про суверенітет і територіальну цілісність. Але поки не зрозуміло, що саме вони мають на увазі. Вони мають закликати Росію вивести свої війська з України. Китайцям слід бути більш відвертими про базові речі. Якщо вони б були такими, тоді це допомогло б», – зазначив Курт Волкер.

Він вважає, що Китай не засуджує Росію тому, що хоче показати себе «нейтральним гравцем» . особливо в очах глобального півдня: країн Африки, Близького Сходу. Тому не хоче займати позиції ні Заходу, ні Росії. Китай переконаний, що саме роль нейтрального спостерігача є найкращою. Тому через свої глобальні та регіональні амбіції він не буде надавати летальну зброю РФ, додав Волкер.

оренда квартири Львів

Новини