Суровікіна звільнили з-під варти одразу після смерті Пригожина – NYT

Фото: росЗМІ

Затриманого російського генерала Сергія Суровікіна відпустили через кілька днів після загибелі в авіатрощі ватажка вагнерівців Євгена Пригожина.

Про це пише The New York Times з посиланням на американських посадовців та співрозмовника, близького до Міноборони РФ, повідомляє Українська правда.

За словами двох американських посадовців та особи, близької до міністерства оборони Росії, Суровікіна відпустили. Одне джерело уточнює, що це сталось через кілька днів після загибелі Пригожина в авіатрощі. Водночас незрозуміло, чи залишились якісь обмеження на його пересування.

Один співрозмовник видання зазначає, що генерал зберіг своє звання і технічно все ще залишається офіцером, але кар’єрних перспектив у нього немає.

Джерела видання повідомляють, що він був заздалегідь проінформований про повстання групи «Вагнер».

Видання також згадало фото із Суровікіним, яке оприлюднили у понеділок російські журналісти. На ньому генерал в сонцезахисних окулярах, капелюсі і застебнутій на всі ґудзики сорочці гуляє на вулиці поруч зі своєю дружиною на тлі стіни, обвитої плющем.

Нагадаємо, 12 липня росЗМІ повідомляли, що Суровікіна затримала контррозвідка у зв’язку з заколотом Євгена Пригожина.

Раніше російська ФСБ заявила про закриття справи щодо заколоту Пригожина у Росії.

Однак Суровікін, якого західні ЗМІ неодноразово пов’язували з Пригожиним, не з’являвся на публіці з моменту звернення до «вагнерівців» у ніч проти 24 червня, в якому закликав їх скласти зброю.

Bloomberg також писав, що генерала протягом кількох днів допитували військові прокурори про його зв’язки з Пригожиним. Джерело агентства стверджувало, що Суровікіна утримують «в одному місці», але він не перебуває у в’язниці.

оренда квартири Львів

Новини