В старших класах трудове навчання та всесвітню історію треба забрати – експерт з освіти

Фото: nus.org

Оптимізація предметів у школах. Деякі дисципліни з навчання можуть забрати. Втім, міністр освіти та науки Оксен Лісовий заявив, що ключові дисципліни – такі як історія України, українська мова, хімія, фізика, математика, біологія, залишаться.

Про те, чим можуть пожертвувати в навчанні – в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповів засновник Всеукраїнської освітньої компанії ЗНО Setstud Олександр Кондратюк.

«Треба подивитись на список предметів. Там і в 8-ому, 9-ому і 10-ому класі може вивчатись всесвітня історія, яка до того часу  може бути вивчена, або об’єднана з історією України.Також вивчаються трудові дисципліни, які до того часу також можна прибрати. А малювання, наприклад, зробити добровільним. Тобто, є дисципліни, які  треба прибрати або об’єднувати», – вважає експерт з освіти.

Але він наголошує, що не варто предмети включати в межі інших дисциплін і таким чином, збільшувати кількість навчальних годин. Сенс реформи в тому, щоб переглянути, що саме школярі будуть вивчати.

«Не читати 10 творів за рік, а читати 4 твори. Але максимально доцільних, які будуть формулювати якісь корисні риси в голові людини. Чотири, але глибоко вивчених дисципліни. 10 тем, але які потрібні», – говорить Олександр Кондратюк.

Але з іншого боку, є дисципліни, які, на його думку, навпаки, треба додавати, бо вони можуть стати в нагоді, особливо для абітурієнтів. Наприклад, фінансова грамотність, ораторське мистецтво або тайм-менеджмент.

оренда квартири Львів

Новини