У Дрогобичі створять обласний науковий ліцей – депутати облради

Фото: Дрогобицький ліцей

Львівська обласна рада підтримала ініціативу створення у Дрогобичі комунального закладу Львівської обласної ради «Обласний науковий ліцей». Про це йшлося  на сесії 4 липня. Навчальний заклад має запрацювати у приміщенні дрогобицького ліцею на вулиці Михайла Грушевського.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповіли депутати Львівської обласної ради Парасковія Дворянин та Сергій Оленич.

«Комісія освіти мала виїзне засідання в Дрогобич. Ми говорили з педагогічним колективом, ми бачили учнів, які демонстрували нам свої наукові розробки. Це доволі потужний освітній заклад. Окрім того, ми до 2027 року маємо розробити мережу наукових ліцеїв. Так каже Постанова Кабінету Міністрів. Власне Львівщина є прикладом для всієї України. По суті ми будемо мати вже третій науковий ліцей. Два з них є у Львові. Настав час проголосувати за те, щоб утворити ще один освітній заклад на базі дрогобицького ліцею. Це заклад, який абсолютно за всіма критеріями може претендувати на таке звання», – розповіла Парасковія Дворянин.

За словами депутата Сергія Оленича, дрогобицький науковий ліцей готуватиме учнів за кількома напрямками: гуманітарним та природничо-технічним.

«З нового навчального року він буде розташовуватись в приміщеннях Львівської обласної ради. А саме в приміщенні колишнього профтехосвітнього закладу № 15. Важливо, що при цьому ліцеї планується відкриття пансіонату. Це буде цілодобове перебування учнів на базі навчального закладу. Це дасть можливість обдарованій молоді зі всієї області  навчатись у цьому закладі», – зазначив Сергій Оленич.

Управління майном спільної власності Львівської обласної ради спільно з департаментом освіти і науки Львівської ОВА розробить і затвердить Статут комунального закладу Львівської обласної ради «Обласний науковий ліцей». На час проведення конкурсу на посаду керівника ліцею буде призначено виконувача обов’язків директора.

оренда квартири Львів

Новини