У нас є пілоти, які можуть керувати F-16, – підполковник Повітряних Сил

Фото: mil.in

Україна отримає літаки від Заходу. Це цілком реальне рішення. У цьому переконаний підполковник Повітряних Сил ЗС України Віктор Царьов. Передача Україні британських вертольотів Sea King, на його думку, початок цього процесу.

Про це він розповів в ефірі «Першого Західного».

За словами військового, вертольоти Sea King – це британська версія американського гелікоптера  Sikorsky -S 61. Після 1969 року, коли перший гелікоптер піднявся в повітря, Великобританія розпочала власне виробництво з інтеграцією основних частин від власного виробника.

«Це перший гелікоптер-амфібія і один з перших, які були оснащені турбодвигунами. В Британії їх виготовляла компанія Rolls-Royce. Призначення цього літального апарату – це мисливець за субмаринами, а також ведення рятувально-пошукових місій», – розповів військовий.

Він також вірить, що з часом Україна отримає і літаки F-16. Більше того, він впевнений, що в нас вже є пілоти, які мають досвід керування ними.

«Наші пілоти зараз – одні з найкращих в світі. Я це кажу без зайвого пафосу. Бо такого досвіду, який набули наші пілоти за 9 років війни, мало хто має. Я переконаний, наші пілоти ці літаки 100% будуть пілотувати вправно. Інше питання – обслуговування. Бо за кожним літаком стоїть цілий комплекс персоналу, технічного обслуговування, логістики. Питання – наскільки швидко ми зможемо це опанувати», – сказав Віктор Царьов.

Нагадаємо, раніше міністр оборони Великої Британії Бен Воллес, перебуваючи в Осло, повідомив, що Британія надасть ЗСУ три вертольоти Sea King. Перший, за його словами, вже прибув в Україну. Також українські екіпажі проходили навчання щодо керування гелікоптером у Сполученому Королівстві останні шість тижнів.

Новини