Україна планує підвищити плату за транзит нафти «Дружбою» через атаки РФ – Bloomberg

Фото: Bloomberg

Оператор нафтотранспортної системи України «Укртранснафта» планує підвищити плату за транзит російської нафти нафтопроводом «Дружба» до Східної Європи у 2023 році у зв’язку з атаками РФ на енергосистему країни.

Про це пише Bloomberg із посиланням на лист компанії до російської ПАТ «Транснєфть», з яким ознайомилось агентство, повідомляє Економічна правда.

Як зазначає агентство, «Укртранснафта» повідомила «Транснєфть», що «триваюче руйнування української енергетичної інфраструктури призвело до значного дефіциту електроенергії, збільшення її вартості, дефіциту палива, запчастин».

У листі «Укртранснафти», який підписав гендиректор компанії Володимир Цепенда, також йдеться, що витрати на організацію безпечних умов праці для персоналу і захист об’єктів також зросли, додає Bloomberg.

Українська компанія повідомила, що з 1 січня підвищує тарифи на транспортування нафти в напрямку Угорщини і Словаччини на 2,10 євро за тонну – до 13,60 євро.

У квітні «Укртранснафта» вже підвищувала плату, у результаті чого загальне збільшення у річному вимірі становило 51%.

«Транснєфть не відразу відповіла на запит про коментар. НАК «Нафтогаз України», єдиний власник «Укртранснафти», відмовився від коментарів», – додає агентство.

Новини