Україні пропонують Будапештський меморандум-2 – дипломат

Фото: К. Голубчик, VGA

Франція заявила, що готова надати гарантії безпеки, які допоможуть запобігти можливим майбутнім агресіям на основі Київського безпекового договору. Насправді за цим криється небезпека. Оскільки така угода не буде мати ніяких юридичних гарантій, так як було з Будапештським меморандумом.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповів дипломат, експосол України у США, голова правління Українського кризового медіа центру Валерій Чалий.

«Така угода буде політичною. Вона не буде нести ніяких юридичних гарантій. Я не проти цього процесу до вступу до НАТО. Я вважаю, що має бути підписання з ключовою ядерною державою про взаємну оборону, як це зробила Фінляндія, Швеція, які до вступу до НАТО підписали з британцями угоду. Ми можемо це підписати зі США, Британією. Але чи ми не втратимо можливість переконати в безальтернативності вступу до НАТО?», – переконаний дипломат.

На його думку, Україні потрібна система колективної оборони, бо немає згоди від суспільства на утримання великої армії, як в Ізраїлі. Крім того, на це в повоєнній країні не буде фінансів. Тому альтернативи НАТО не має.

«Нам треба дуже уважним бути, щоб наші партнери «не зістрибнули» з головного: колективної оборони. Адже Україна не повинна завжди одноосібно воювати. Навіть з допомогою. Бо цей договір передбачає допомогу озброєнням, інвестування в військово-промисловий комплекс, тренувальні місії і навчання. Це все непогано, але це не вирішення ситуації», – вважає Валерій Чалий.

оренда квартири Львів

Новини