Як у Розвадові усувають наслідки витоку газу та підраховують збитки

Фото: Львівська ОВА

Мешканці селища Розвадів на Львівщині оговтуються від наслідків техногенної катастрофи. Минулого тижня витік газу під високим тиском наробив чимало лиха. Газ разом з водою фонтанував, руйнуючи дороги та фундаменти будинків. У деякі з них досі небезпечно повертатись.

Газові мережі там вже оглянули, електропостачання поновили. Мешканці Розвадова залишаються лише без води в домівках, її привозять. А криниці та свердловини досі замулені і подекуди загазовані. Про це йдеться в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Постраждалий мешканець Богдан Головач розповідає, що рівень небезпечних речовин у воді фіксують спеціальні служби.

«Він пхає прилад згори, і там показує скільки балів. Наприклад, було 25, а нині – 175», – говорить він.

Вихід на землі газ знайшов і на його подвір’ї. Бурлило з фундаменту будинку. За парканом його обійстя утворилось провалля. На цьому місці земля пішла з-під ніг місцевому рибалці. Сьогодні усі вирви засипали каменем. Але земля з під ніг іде в Ольги Лашків щоразу, як заходить до рідної домівки. Проживати в будинку досі не можна. В кожній кімнаті на стінах тріщини, які збільшуються.

«Все тріскає, все падає. То важко розказати, який то страх був. П’ять вулканів! Там – три. І з під хати нашої – два. Нам заборонили МНС-ники проживати і знаходитись в тій хаті, тому що вона аварійна. Вони почали завозити гравій. 100 кубів занесли у нашу яму. Звичайно, трохи засипали. Але не повністю. Та фірма робить ремонти. Нас поки що не залишили», – каже жителька.

Будівельники після укріплення фундаменту, обіцяють Ользі Лашків зробити фасад і ремонт всередині. Ліквідовують наслідки катастрофи не лише на її подвір’ї, але у всьому селі.

«В цьому будинку ми підсилюємо фундамент спеціальним цементом, що розбухає. Щоб в процес життя не було просідання, тріщин в будинку. Маємо почистити криниці, прибрати пісок, який намило, засипати чорною землею», – говорить виконроб будівельної компанії Іван Курило.

Місцеві мешканці підозрюють, що такі руйнування є наслідком роботи на території села бурової компанії, яка напередодні здійснювала буріння свердловини. Однак, минув тиждень, а причину витоку природного газу досі не назвали. Голова Львівської ОВА Максим Козицький каже, що комісії потрібен час.

«Технологічна проблема, яка була, усунута. Витоків газу немає. Є пошкоджені будинки. Компанія, яка проводила буріння, на цей час працює з населенням щодо ліквідації наслідків разом з Державною службою з надзвичайних ситуацій. Але комісія ще не зробила кінцевих висновків щодо причин витоків», – говорить очільник Львівщини.

Також комісія ще не підрахували суми завданих збитків. Усі ремонтні роботи на території села проводять коштом бурової компанії.

оренда квартири Львів

Новини