З Сіверська вдалося врятувати п’ять тонн книжок зі знищених бібліотек – Генштаб

Фото: Генштаб ЗСУ

У прифронтовому місті Сіверськ (Донецька область) військовим підрозділу цивільно-військового співробітництва (ЦВС) завершили евакуацію п’яти тонн книжок зі знищених окупантами місцевих бібліотек. Їх вивезли до Краматорська.

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

«Внаслідок артилерійських обстрілів російських загарбників будівлі навчальних закладів та бібліотек були суттєво пошкоджені, тож книги опинилися майже під відкритим небом, – розповідають фахівці ЦВС. – Евакуацію книжкового фонду з місцевих бібліотек ми розпочали кілька тижнів тому – за цей час встигли вивезти українські книги з кількох вщент зруйнованих бібліотек міста».

В Генштабі наголошують, одразу ж після захоплення частини території України, російські загарбники першочергово взялися знищувати все, що пов’язане з українською національною ідентичністю. Зокрема, вони вилучають з бібліотек підручники з української історії та мови, влаштовують репресії проти вчителів з проукраїнською позицією, а в окремих регіонах навіть публічно спалюють будь-які книжки, надруковані українською.

За інформацією Мінкульту, з моменту широкомасштабного збройного вторгнення РФ, Україна втратила вже понад 300 бібліотек. Їх знищено окупантами.

«На відміну від російських загарбників, ми тут на своїй землі – тут житимуть і вчитимуться наші діти й онуки, тому ці книжки їм ще знадобляться», – зауважили фахівці ЦВС військового підрозділу.

оренда квартири Львів

Новини