Заяви європейських сусідів щодо експорту української агропродукції – для власного виборця – ексміністерка аграрної політики

Фото: glavcom

Україна подала позов до Світової організації торгівлі (СОТ) проти Польщі, Словаччини та Угорщини через заборону ними експорту українського зерна. Через те, що вони запровадили односторонню заборону на імпорт української агрородукції, українські виробники вже зазнали та продовжують зазнавати значних збитків. У свою черги згадані країни заявляють, що якщо не вирішиться питання з експортом зерна, вони заблокують вступ України до ЄС.

Однак, в.о. міністра аграрної політики (2019 р.), посол з особливих доручень МЗС України (2022-2023 рр.) Ольга Трофімцева радить не дуже зважати на агресивні заяви сусідів, оскільки у них відбуваються передвиборчі перегони.

Про це вона розповіла в ефірі програми «Головне за день на «Першому Західному».

«Це велика проблема зараз для Європейського союзу з точки зору єдності і того, що торгівля є прерогативою Європейської комісії. Відтак, країни ЄС не мають права приймати такі рішення в односторонньому порядку. Ми бачимо порушення внутрішніх правил гри, не кажучи про те, що це порушення нашої угоди про Асоціацію і вільну торгівлю. Тому такий демарш Польщі, Угорщини та Словаччини так критично сприймається в ЄС», – говорить Ольга Трофімцева.

Тому найближчим часом, на її думку, ми побачимо нові заяви щодо ситуації, оскільки переговори ведуться. Буде спроба принаймні пом’якшити риторику після заяв європейських сусідів України по вихід з координаційної платформи Єврокомісії щодо зернової проблеми.

«Відіграє роль політична складова. Але я би не брала близько до серця заяви, що хтось там нас не пустить в ЄС. Тому що кілька наступних тижнів, поки вестиметься передвиборча боротьба, будемо чути багато цікавого, що розраховано на їхнього внутрішнього виборця. І не відразу має бути якась політична заява у відповідь», – переконана експертка.

оренда квартири Львів

Новини