Ще 4,5 млрд доларів фінансової допомоги США виділять Україні

Фото: finclub

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID)  оголосило про виділення уряду України додаткових 4,5 мільярда доларів через механізм Світового банку. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Reuters.

Фінансування USAID надходитиме до уряду України траншами. Перший із них у розмірі 3 мільярдів доларів очікується вже в серпні.

Попередні транші допомоги Україні з боку агентства становлять 1,3 мільярда доларів в червні та 1,7 мільярда доларів у липні. Таким чином, загальна підтримка бюджету України з боку США з початку повномасштабного вторгнення РФ становитиме 8,5 мільярда доларів.

Кошти США мають допомогти українському уряду надавати базові послуги, зокрема соціальну та фінансову допомогу населенню, дітям з обмеженими можливостями та мільйонам внутрішньо переміщених осіб.

У USAID зазначили, що бюджетна підтримка США дозволила уряду України підтримувати постачання газу та електроенергії до лікарень, шкіл та іншої критичної інфраструктури й доставляти терміново необхідні гуманітарні вантажі громадянам. Також кошти пішли на виплати лікарям, вчителям та іншим бюджетним працівникам.

Агентство наголошує, що Світовий банк разом зі сторонніми наглядовими органами впровадили «надійні запобіжні заходи», щоб переконатися, що кошти будуть спрямовуватися за призначенням.

Новини