Вісім іноземних суден прибули до портів України за агропродукцією

Фото: ВМС ЗС України

Перші вісім іноземних суден вже прибули до портів України, щоб експортувати українську агропродукцію – до забезпечення перевезень залучили Військово-морські сили ЗСУ.

Про це повідомляє пресслужба ВМС ЗС України.

«За зверненням Міністерства інфраструктури України, Військово-Морські Сили ЗС України долучились до організації забезпечення перевезень цивільними суднами агропродукції через гирло Бистре суднового ходу річки Дунай-Чорне море.

Перші вісім іноземних суден вже прибули до портів України».

У ВМС наголошують, що використання зазначеного каналу стало можливим завдяки звільненню від російських окупантів острова Зміїний, адже він має стратегічне значення, оскільки дозволяє контролювати надводну та частково повітряну обстановку на півдні України.

Нагадаємо, через російську агресію та блокаду в Чорному морі в українських портах були заблоковані мільйони тон українського зерна, значна частина якого призначалася для Всесвітньої продовольчої програми ООН для боротьби з світовою кризою. Частково відновивши експорт агропродукції річковим шляхом, Україна, тим самим, допомагає у вирішенні світової кризи – голодом.

Новини