5 країн Європи наполягають на продовженні заборони на імпорт зерна з України

Фото: Громадське

Міністри сільського господарства Словаччини, Болгарії, Польщі, Румунії та Угорщини домовились про підтримку подальшої заборони ЄС на імпорт українського зерна після 15 вересня.

Про це заявив польський міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Reuters.

За словами Телуса, п’ять східних держав Євросоюзу підтримують «заборону на імпорт (зерна з України. – ред.) до наших країн до кінця року».

«Я хочу сказати, що навіть якщо цього не вдасться досягти, деякі країни введуть власні обмеження. Наша декларація чітка», – додав він, не уточнивши, про які саме країни йдеться.

За словами Телуса, міністри сільського господарства п’яти країн також погодилися, що підтримують субсидування транзиту українського зерна й хочуть, щоб до переліку заборонених до імпорту товарів були додані й інші продукти – наприклад малина у випадку з Польщею.

У травні ЄС дозволив Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччині та Угорщині заборонити внутрішній продаж української пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику, дозволивши при цьому транзит таких вантажів для експорту в інші країни. Ця заборона закінчується 15 вересня.

Україна тверда у своїх вимогах про те, що ЄС має скасувати односторонні обмеження для українського експорту, і вважає, що Брюссель має домовитися з Польщею.

Натомість Польща вже заявила, що не скасує заборону, навіть якщо ЄС не погодиться на її продовження. Готовність Угорщини піти на аналогічний крок посилює позицію Варшави.

оренда квартири Львів

Новини