80% переселенців, що повертаються додому, потребують фінансової підтримки – МОМ в Україні

Фото: sud.ua

Вимушені переселенці повертаються додому. Понад 4,7 мільйони українців вже повернулися. З них понад 1 млн – з-за кордону. Про це свідчать дані останнього звіту Міжнародної організації з міграції.

Про нього  в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному»  розповіла  речниця Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Варвара Жлуктенко.

За її словами, основні мотиви  і у біженців, які повертаються з-за кордону,  і у тих, хто перебуває у вимушеному переміщенні на території України, схожі.

«Це мотиви, які можна назвати емоційними. Це бажання бути вдома, жити тим життям, яке було до війни, наскільки це зараз можливо. І після цього зі значним відривом йдуть раціональні категорії, такі як те, що вдома буде все-таки більше можливостей заробляти кошти», – говорить Варвара Жлуктенко.

У звіті йдеться про те, що 80% осіб, які повертаються, потребують матеріальної допомоги.

«Всі потреби можна звести до потреби у фінансах. Людям також потрібен доступ до ліків, або до медичних послуг. Але у дуже багатьох випадках це зводиться до того, що потрібні кошти. Для того, щоб купувати ліки, сплачувати медичні процедури, мати змогу просто доїхати до медичних закладів», – зазначає експертка.

Водночас в організації побачили ще одну не дуже втішну тенденцію щодо внутрішньо переміщених.  65% таких осіб мають щомісячний дохід, який на одного члена родини становить рівно або менше 4666 гривень, що дорівнює прожитковому мінімуму.

Також Жлуктенко каже, що за даними ООН, ще приблизно 6 млн українців перебуває за кордоном. Переважно, в Польщі, Чехії, Німеччині.

«Державі треба готуватись підтримувати, як тих, хто буде повертатись, так і думати про можливості реінтеграції вимушених переселенців у їхніх нових громадах. І саме цій категорії насамперед будуть потрібні сталі рішення із житлом, можливі проекти соціального житла. І, звичайно, працевлаштування. Бо сьогодні працевлаштованими є приблизно 40% внутрішньо переміщених осіб, що менше, ніж відповідна частка у загальному населенні України, де постійну роботу мають 50% громадян», – розповідає речниця Міжнародної організації з міграції в Україні.

оренда квартири Львів

Новини