«Агресором у цій війні є Росія»: у Держдепі відреагували на ситуацію у Бєлгородській області

Фото: Еспресо

У Державному департаменті США відреагували на події у Бєлгородській області РФ. Там заявили, що Штати заборонили Україні використовувати свою зброю на російській території, нагадавши при цьому, що війну розпочала Росія.

Про це заявив речник Держдепу США Метью Міллер під час брифінгу, пише Українська правда.

«Ми чітко прояснили українцям, що ми не даємо можливостей і не заохочуємо атаки за межами українських кордонів. Але я вважаю, що важливо нагадати світові, що це РФ розпочала цю війну.

РФ продовжує нападати на цивільних – цілиться в школи та лікарні, цивільну інфраструктуру. Україна вправі вирішувати, як вона хоче проводити свої військові операції. Але агресором у цій війні є Росія».

Нагадаємо, 22 травня «Російський добровольчий корпус» і легіон «Свобода Росії» заявили, що перейшли кордон і «звільняють» від чинної російської влади населені пункти Бєлгородській області: почали з сіл Козинка і Гора-Подол, – але прагнуть «звільнення» всієї Росії.

Губернатор Бєлгородської області РФ В’ячеслав Гладков заявив, що на територію Грайворонського округу зайшла «диверсійно-розвідувальна група ЗСУ».

Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков запевнив, що Володимиру Путіну доповіли про прорив кордону у Бєлгородській області, але вже ведеться робота з витіснення та знищення «українських диверсантів».

Речник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов заявив, що 22 травня у Бєлгородській області РФ «Російський добровольчий корпус» та «Легіон Свобода Росії» почали операцію зі створення «певної смуги безпеки» для захисту цивільних українців – і в ній беруть участь виключно громадяни Росії.

Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк запевнив, що Україна не має безпосереднього стосунку до подій у Бєлгородській області Росії 22 травня.

Російські медіа повідомляють про «приліт» по офісу ФСБ у місті Бєлгород РФ – на будівлю нібито скинули вибухівку.

оренда квартири Львів

Новини